Úvodní stránka


Nařízení Krajské hygienická stanice pro Jihočeský kraj.

Od úterní půlnoci 28. července 2020 platí:

  • Nošení roušek ve všech vnitřních prostorách zdravotnických zařízení, včetně lékáren
  • Nošení roušek ve všech vnitřních prostorách zařízení sociálních služeb
  • Nošení roušek na úřadech platí pro návštěvníky i pro zaměstnance při kontaktu s veřejností a při pohybu po budově

Doporučení: Pro zvýšení bezpečnosti obyvatel kraje doporučujeme nosit roušky i v místech s větší koncentrací lidí (veřejná doprava, taxislužby či pošty, obchody a nákupní centra).


Obec Milejovice (pro místní také Milivice) se nachází na jihu Čech, 10km od okresního města Strakonice. Poblíž Milejovic je městečko Volyně vzdálené 5km. Obec sousedí s vesnicemi Hoštice, Přechovice, Neuslužice, Střítež, Skály, Kuřimany, Sudkovice a Milíkovice a osadou Jedraž.

Do obce se lze dostat silnicemi z Hoštic, Přechovic nebo Kuřiman. V obci se nachází zrekonstruovaná požární nádrž. Obec je vybavena místní hospodou, sdílející stejný objekt jako obecní úřad. Před hospodou se nachází hřiště, na kterém se pořádají místní zábavy a hraje například nohejbal.

Z pamětihodností naleznete v obci místní kapličku stojící u hřiště. Za obcí, směrem na Přechovice, je replika dvouramenného kříže. Originální kříž je uskladně v muzeu ve Strakonicích. Obec má ve vlastnictví i poutní místo Dobrá voda, kostel s křížovou cestou a studánkou, kde se poutníci mohou občerstvit.